Recepti v angleščini

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. apr 2007 16:10

maji, vsaj talna reja se skoraj vedno dobi v ljubljanskem hipermarketu Merkator v Šiški, pašno rejo imajo pa ponavadi v našem lokalnem (trnovskem) "sosedu", med Gradaščico in LJubljanico, niso pa vedno:( Tudi jaz sem vedno jezna, če jih kje slučajno zmanjka - kaj ne morejo teh več naročit, pa bi ljudje te kupovali, če bo navadnih zmanjkalo, namesto obratno??? V trgovine, kjer jih nikoli ni, pa navadno sploh ne maram hodit - moj malu upor, hihi;) Talna reja je v navadnih kartonih, samo da piše gor jajca talne reje, pašna je pa navadno pakirana po 6 v zelenih kartonih. Sicer si lahko vedno pomagaš tudi s številkami, kadar nisi ziher. Na jajcu mora bit odtisnjeno, kako je bilo "pridelano": 1 je pašna reja, torej so kure zunaj, na svežem zraku in s strogimi predpisi, koliko jih je lahko na določenem prostoru in s čim jih hranijo, to ti tudi piše na notranji strani škatle in je prav lepo videt:) 2 je talna reja, to pomeni, da se kure lahko prosto gibajo po tleh, vendar so v zaprtih halah, torej ne pod milim nebom. Vseeno imajo precej več prostora in so seveda tudi hranjene z žiti. 3 je pa baterijska reja, to so tiste boge kure v kletkah, ki so manjše kot so kure, ki not "živijo". Vedno se mi srce trga, če moram iz karkšnegakoli razloga kupit ta jajca in imam potem še par dni slabo vest... Zato zdaj rajši nabavim več jajc naenkrat, tam, kjer vem, da jih imajo, kot pa da mi jih zmanjka in potem kupujem ta jajca nesrečnih kur... Cena sploh ni tako zelo višja, jaz si rajši kaj drugega ne privoščim, pa mam vsaj glede tega čisto vest... Še moj brat, ki je še študent, se je navadil kupovat taprava jajca, hehe:) On sicer zato, ker so boljša, ma meni je vseeno, zakaj, samo da jih;) Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 08. apr 2007 16:14:34

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

8. apr 2007 16:23

Aja, sicer imava pa srečo, pa dostikrat dobiva dobesedno domača jajca od fantovih sorodnikov (neki strici in tete na podeželju:) Midva pa pridno nosiva in zbirava kartone od jajc za njih:) Sva jih pa kupovala tudi na tržnici, pa so se nama zamerili, bilo je več stvari, kaka mala goljufija, laž... in potem nisva bila več sploh ziher, če so tiste kure, ki dajejo tista jajca, res tako "srečne" in proste... ker če ti nekdo laže o eni stvari, ti lahko tudi o drugi... Potem pa rajši kupim tam, kjer vem, da hodi vsak mesec/teden inšpekcija in je ziher... Je pa sramota, da v Jati nimajo jajc talne ali pašne reje, sem zadnjič šla in vprašala, pa nimajo - imajo svojo prodajalno in not ni jajc pašne reje! Mislim halooooo???? Trgovina, specializirana za kokošje zadeve nima not jajc pašne ali vsaj talne reje??? No, na tržnici je sploh boljše včasih kaj ne vedet/videt... (Ne priporočam, da greš kdaj na tržnici ne wc, ker vidiš recimo gospo, ki ti je ravnokar prodala sir in ga lastnoročno zapakirala v škatlico ali kamorkoli pač, kako je ravnokar prišla iz wcja in lepo odmarširala direkt nazaj na štant... Jaz bi bila veliko bolj srečna, če bi se vmes ustavila pri umivalniku... In gledaš tiste roke in rajši ne razmišljaš preveč... Tisti sir rajši spečeš, skratka:)) Veri

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

8. apr 2007 16:37

super Veri, hvala za tako podroben odgovor! :) Se čisto strinjam s teboj, tudi jaz si rajši privoščim kaj bolj naravnega oz. okolju prijaznejšega, četudi je cena malce višja, a se rade volje odpovem čemu drugemu - mi sploh ni težko :) Pač dam precej na kvalitetno hrano in mi ostale stvari, npr. oblačila ali nakit, pomenijo manj. Da svojega sočutja do ubogih živalic ne omenjam... Pa lep pozdrav :) Maji

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

8. apr 2007 16:48

zdajle sem šele opazila, da si še nekaj napisala... Tole glede tržnic pa drži kot pribito. Tudi meni so se zamerile kmalu potem, ko sem Sparovo umetno in s konzervansi pošpricano bero zamenjala z naravno, s trga ... (no ja, vsaj tako sem mislila prej), pa so se tudi razmere na tržnicah kar spremenile. Higiena na psu, marsikatera zelenjavca, za katero misliš, kako je lepo rasla v naši slovenski zemljici, je uvožena iz nevemkje, da o cenah ne govorim, predvsem zdaj, odkar imamo (t)euro... Hitro te opilijo, pa zapovrh, če imaš smolo, v vrečko podtaknejo še kakšen gnil sadež... Ja ja, vse sorte se dogaja! Maji

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti